CARPATE DIEM

Nádražná 55
900 81 Šenkvice

+421 903 685 288

vino@carpatediem.sk

CARPATE DIEM – rodinné vinárstvo je pokračovaním vinárstva Fitz & Petrík, ktoré ostáva súčasťou našej histórie.
S letom 2019 prichádza CARPATE DIEM I Objav, zaži a ochutnaj Malé Karpaty.

Sme malé rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré vzniklo v roku 2012 a plynule pokračuje vo výrobe vína z hrozna z vlastných malokarpatských viníc. V súčasnosti ročná produkcia predstavuje 25 tis. fliaš kvalitného odrodového vína.

Naše vinohrady, s celkovou rozlohou 5,3 ha, sa nachádzajú v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti v modranskom vinohradníckom rajóne v katastri obce Šenkvice a mesta Modra. Ročník 2018 bol pre vinárstvo prelomový. Po 5 rokoch tvrdej práce sme ponúkli zákazníkom prvú – panenskú úrodu z našej doposiaľ najväčšej výsadby – 4,6 ha, nachádzajúcej sa v Modre, lokalita Šnaudy.

Vína z vinárstva CARPATE DIEM odrážajú charakter našich viníc, z ktorých surovina pochádza. Sú obhospodarované metódou integrovanej ochrany. V rámci ochrany pred chorobami viniča používame len konkrétne zákonom povolené druhy prípravkov, žiadne jedy, insekticídy ani herbicídy.
Vďaka našim technologickým postupom vyrábame vína, ktoré sú zdravotne vyhovujúce, čo znamená, že hladina histamínu v nich je veľmi nízka až nulová. Potvrdili to výsledky rozboru vzoriek vín v cerifikovanom laboratóriu.
Zostatková hodnota histamínu v štyroch vínach bola na úrovni, ktorú tolerujú aj histaminici.Kategórie:
Vinár
Vinohradník

najbližšie podujatia

04.marec.2021

Zistiť viac
08.máj.2021

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

MOS
Framipek
24-pay s.r.o.
Vinotéky a Vinárne
DOXX stravné lísky
Posonium
Bricol
Ebenica
KOCR
Zlatá studňa
Divadlo nová scéna
RPPK
Malé karpaty
Toi Toi

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom