Sommini Winery

Kozara 22
90081 Šenkvice

+421 918 499 216

somorovska.sommini@gmail.com
somorovsky.sommini@gmail.com

„Kvalita z Modry bez kompromisov“
Sommini Winery to sú kvalitné vína, ktorých chuť sa zrodila v malokarpatských vinohradoch.
NAŠE HODNOTY:
· Kvalita z miestnych zdrojov
· Udržateľnosť
· Progresivita
AKO TO CELÉ ZAČALO
Víno vyrábal manžel Juraj už od skončenia vysokej školy v roku 2011, čím nadviazal na tradíciu dorábania vína v malej pivničke so svojím dedom a otcom. Prvýkrát pričuchol k vinárčine ešte ako dieťa v dedovej vinici v Šenkviciach, kde pomáhal hlavne s oberačkami.
Postupne ho dedo naučil ako správne strihať a viazať vinič, aby nám dal zo seba to najlepšie, ako vyrobiť z jeho plodov zlatý mok. Aktívny záujem o vinárske remeslo prišiel na Strednej vinársko-ovocinárskej škole v Modre. Už vtedy Juraj zistil, že vinárstvo a vinohradníctvo nie je
povolanie, ale životný štýl, ktorý ho úplne pohltil. Túto lásku neskôr preniesol aj na manželku Katku, a tak spolu v roku 2017 založili vlastné vinárstvo.
O NÁS
Sme malé rodinné vinárstvo z Modry. Chceme pokračovať v rodinnej tradícii a robiť ju na profesionálnej úrovni, preto sa špecializujeme na kvalitné vína vyrobené z hrozna urodeného výlučne v Malokarpatskom regióne, najmä v Modranskom vinohradníckom rajóne. Hrozno určené pre naše vína je len ručne zbierané a sami dozeráme na jeho kvalitu a zdravie pred spracovaním.
Chceme stále ostať skôr „mini“ vinárstvom s osobným prístupom, kde sa dôraz kladie na kvalitu, šetrné spracovanie hrozna a dobré vzťahy so zákazníkmi. Tých vždy radi privítame v našej pivnici v Šenkviciach.
Keďže kvalita sa rodí vo vinici, chceme postupne zvyšovať plochu vlastných vinohradov, aby sme boli schopní túto kvalitu priamo ovplyvňovať. Zároveň tak urobiť niečo pre komunitu, pretože takto môžeme priamo podporiť obnovu vinohradov v regióne, a tak aj skrášliť miesta, kam ľudia radi zájdu vo svojom voľnom čase.Kategórie:
Vinár
Vinohradník

najbližšie podujatia

07.marec.2024

Zistiť viac
09.marec.2024

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

MOS
24-pay s.r.o.
POSONIUM Pharma s. r. o.
Framipek
DOXX stravné lísky
Bricol
Malé karpaty
TOI TOI & DIXI, s.r.o.

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom
Vinotéky & Vinárne