Dovoľujeme si Vám oznámiť, že z technických príčin bude kancelária MVC do 16. 6. zatvorená. V prípade potreby nás prosím kontaktujte mailom na adrese mvc@mvc.sk
Ďakujeme za porozumenie

Vajnorský vinohradnícky spolok

Pod lipami 1
83107 Bratislava - Vajnory

Sme partička ľudí, ktorým nie sú vinohrady a dedičstvo našich otcov ľahostajné. Rozhodli sme sa zachrániť to, čo iní, ktorí sa o to starali doteraz, zahodili a nechali napospas osudu. Spojili sme sa s pôvodnými majiteľmi a oživili starý Vajnorský vinohradnícky spolok a dali mu nový prívlastok VIA VITIS (cesta viniča). Ako zachrániť spustnutý vinohrad? V danom momente sa dalo iba jedno, vyhrnúť si rukávy, chytiť sa náradia a zapotiť sa pri tvrdej práci. Ako sa nám v tom darí radi ukážeme každému záujemcovi.

Naším primárnym cieľom, je záchrana Vajnorských vinohradov a vinohradníckych tradícií vo Vajnoroch. Chceme navrátiť Vajnorom ich prepojenie s vínom a vinohradníctvom. Budeme radi, ak návštevník Vajnor bude mať možnosť si kúpiť naše Vajnorské víno od drobných vinohradníkov, bude si môcť vychutnať atmosféru vinohradníckej dediny, tak ako u našich susedov na Malokarpatskej vínnej ceste.

Máme už vytvorenú komunitnú vinicu Široké, ktorú zachraňujeme ako prvú a na ktorej sa sústreďujeme na ekologické spôsoby pestovania viniča, ktoré budú minimálne zasahovať do prostredia a prinesú pri tom kvalitnú úrodu. Je to myšlienka ukázania nového spôsobu pestovanie pre malých pestovateľov pri udržaní ekológie. V tejto vinici (ktorá je dobre prístupná aj autom) chceme robiť rôzne spoločenské akcie ako mobilné viechy, či zážitkovú gastronómiu so špecialitami Vajnorských receptov a s pomocou šikovných kuchárov, ktorých máme vo Vajnoroch.

Vieme, že na začiatku je viac nadšenia ako výsledkov, ale veríme, že ako člen v Združení MVC, sa nám čím skôr podarí naplniť naše plány tak, aby to bolo prospešné pre celé spoločenstvo, ale aj širokej Vajnorskej verejnosti, či pre hostí, ktorí radi ku nám do Vajnor a okolia pricestujú.

Naše prezentácie a informácie nájdete na www.viavitis.sk

 

Ing. Milan Kodnár

predseda Vajnorského vinohradníckeho spolku.Kategórie:
Vinársky spolok a OZ

najbližšie podujatia

15.jún.2024

Zistiť viac
12.júl.2024

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

24-pay s.r.o.
POSONIUM Pharma s. r. o.
Framipek
DOXX stravné lísky
Bricol
Malé karpaty
TOI TOI & DIXI, s.r.o.

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom
Vinotéky & Vinárne