Dovoľujeme si Vám oznámiť, že z technických príčin bude kancelária MVC do 16. 6. zatvorená. V prípade potreby nás prosím kontaktujte mailom na adrese mvc@mvc.sk
Ďakujeme za porozumenie

Vína z mlyna - Rodina Demovičová a Soósová

Doľany 64
900 88 Doľany

+421 903 935 525

vinazmlyna@vinazmlyna.sk

Vo svete zriedkavé, na Slovensku jedinečné je spojenie vinárstva a mlynárstva, pre ktoré sa v roku 2002 rozhodla rodina Demovičová a Soósová, ktorá v malebnej vinohradníckej obci Doľany ponúka VÍNA Z MLYNA.

Rodinné vinohradníctvo a vinárstvo VÍNA Z MLYNA obhospodaruje približne 3.5 hektára vinohradov, ktoré sa nachádzajú v Dolianskom vinohradníckom rajóne. Ich vinice majú viac ako 40 rokov a preto v nich nájdete rokmi overené odrody typické pre tento kraj.

Patrón kostolíka nad ich vinohradmi, Svätý Leonard prepožičal meno omšovému vínu, ktoré vyrábajú od roku 2014.

V čase oberačiek putuje ručne zberané hrozno priamo do neďalekého areálu starého vodného Mlyna na ďalšie spracovanie. Dominuje Veltlínske zelené. Konkrétne víno vzniká  s minimálnym množstvom zásahov do prirodzene prebiehajúcich procesov. Je inšpirované daným honom, cukornatosťou pri zbere i samotným kvasením.  

VÍNA Z MLYNA, ktoré s oddanosťou remeslu tvoria vinári Ervín a Tomáš sú vína verné ročníku, s pečaťou terroiru Malých Karpát.Kategórie:
Vinár
Vinohradník

najbližšie podujatia

15.jún.2024

Zistiť viac
12.júl.2024

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

24-pay s.r.o.
POSONIUM Pharma s. r. o.
Framipek
DOXX stravné lísky
Bricol
Malé karpaty
TOI TOI & DIXI, s.r.o.

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom
Vinotéky & Vinárne