Víno Ludvik

Tehelná 11
902 01 Pezinok

+421 905 598 229

vinoludvik@vinoludvik.sk
vinarenuludvika@gmail.com

Víno Ludvik je rodinné vinárstvo rodiny Žofiakovcov z Modry, založené v roku 1989. Obhospodaruje 10 ha vinohradov v Modre, v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Vinohrady sa nachádzajú na teplých juhovýchodných svahoch Malých Karpát, v kamenistej pôde, s veľkou potrebou celoročnej ručnej a namáhavej práce. Vína vyrábajú vo výrobných priestoroch v Pezinku na Tehelnej ulici, predovšetkým z vlastnoručne dopestovaného hrozna. Niektoré odrody hrozna nakupujú od iných pestovateľov.

Dorábajú vína s certifikátom Chráneného označenia pôvodu D.S.C. Orientujú sa na výrobu neskorých zberov a výberov z hrozna. Vo výnimočných ročníkoch dorábajú ľadové a slamové vína. V aktuálnej ponuke majú vína, ktoré získali 40 zlatých medailí. V roku 2019 získali 3 zlaté medaily v Lyone vo Francúzsku za vína z vlastných rodinných vinohradov v Modre, Devín, Rulandské biele a Rizling vlašský. Víno z typickej modranskej odrody Dievčie hrozno získalo zlatú medailu na Prague Wine Trophy v Českej republike . Množstvo ďalších zlatých medailí získali na mnohých významných slovenských výstavách. V ponuke Víno Ludvik sú vína z odrôd: Veltínske zelené, Rizling vlašský , typická modranská odroda Dievčie hrozno /Leánka/, Feteasca regala /Pesecká Leánka/, Devín, Rulandské biele, Chardonnay,  Rizling rýnsky, Rulandské šedé, Muškát moravský, z modrých odrôd sú to Svätovavrinecké, Cabernet Sauvignon a Frankovka modrá.

Víno nepredávajú v supermarketoch, zameriavajú sa na reštaurácie, hotely, špecializované vinotéky a korporátnu klientelu. Dá sa zakúpiť aj priamo vo výrobných priestoroch v Pezinku, vo vintoke na Štúrovej ulici 66 v Modre, v rodinnej reštaurácií Starý dom v Modre, prípadne cez eshop zpivnice.sk .

Víno z produkcie Víno Ludvik  sa snúbi s kvalitnou gastronómiou v reštaurácií vo vinohradníckom dome zo 17. storočia - Starý dom u Ludvika v Modre. Žofiakovci starý vinohradnícky dom sami zreštaurovali v roku 2003 a dnes je zapísaný na zozname kultúrnych pamiatok SR ako typický vinohradnícky dom. V 400 ročnej prešovni s pivničkou a otvoreným kamenným krbom pripravujú ochutnávky vlastných vín. Počas dňa Pezinských pivníc prezentujú produkciu vo výrobných priestoroch na Tehelnej č.11 v Pezinku, na deň Modranských pivníc poriadajú ochutnávku v Modre, v Starom dome na Dukelskej č.2.

Žofiakovci každoročne dokupujú nové vinohradnícke plochy v Modranskom vinohradníckom rajóne, vysádzajú a obnovujú vinohrady. Cieľom firmy je dorábať hrozno šetrným spôsobom a produkovať moderné vína s odrodovým charakterom.Kategórie:
Vinár
Vinohradník

najbližšie podujatia

24.február.2024

Zistiť viac
24.február.2024

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

MOS
24-pay s.r.o.
POSONIUM Pharma s. r. o.
Framipek
DOXX stravné lísky
Bricol
Malé karpaty
TOI TOI & DIXI, s.r.o.

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom
Vinotéky & Vinárne