Deň otvorených pivníc® 2021

19.11.2021 - 20.11.2021
14:00 - 21:00
Pivnice Malokarpatského regiónu
0915 142 777
objednavky@mvc.sk
Piatok 19.11.2021 14:00 - 21:00
Sobota 20.11.2021 14:00 - 21:00

PREDAJ VSTUPENIEK bude spustený v prvej polovici mesiaca OKTÓBER 2021.

Objednávky a rezervácie výlučne prostredníctvom web stránky www.mvc.sk. Objednávky e-mailom nie sú možné.
Cena vstupenky je 50€, v cene je zahrnutý 25€ bonus na nákup vína.
19. a 20. novembra Vás malokarpatskí vinári pozývajú do svojich pivníc. Vína sa budú počas dvoch dní ponúkať mladé, so svojou sviežosťou. V ponuke budú aj vína minulých ročníkov a niektorí vinári otvoria pre Vás aj vína z osobného archívu.
Deň otvorených pivníc otvára svoje pivnice pre Vás otvára už 22. rokov. A aké boli tie prvé? Uskutočnili sa 11. 11. 2000 práve v deň, kedy slávime sviatok sv. Martina a konajú sa Svätomartinské požehnania vín. Otvorených bolo v tento deň 17 pivničiek a navštívilo ich 500 účastníkov. Pivničky sa s dnešnými krásnymi a reprezentačnými priestormi mnohých vinárov porovnávajú len ťažko.
Začiatok vínnej cesty, či Vášho putovania môže byť na Devíne, kde ochutnáte nielen hroznové ale aj typické ríbezľové vína, na ktoré sú devínčania hrdí, ale hlavne verní miestnej tradícii. Najlepšiu Frankovku v regióne ochutnáte zase práve v Rači.
Najviac historických pivníc ponúka Svätý Jur – nájdete tu, okrem iných, pivnicu s fotografiami skvelých slovenských hercov z filmu Červené víno. Najstaršou pivnicou je Renesančný dom, ktorý už pred 500 rokmi prebúdzal v ľuďoch vo svojich kamenných pivniciach chuť na dúšok vína. Bránu do svojich pivníc otvorí aj krásny Pállfyho kaštieľ. Zo Svätého Jura cez zastávku v Grinave nazriete do starého vinohradníckeho klenbového domčeka z r. 1887. Hneď oproti však na porovnanie nájdete moderný vinársky schowroom. Cesta z vínom vedie ďalej cez Limbach, kde okrem výborného a známeho Limbašského silvánu, zažijete gastronomické hodovanie s pečenými holubmi, jednu z výnimočných delikates na vínnej ceste. Pezinok Vás privíta majestátnym nádherne zrekonštruovaným Zámkom. V Modre, typickom vinárskom mestečku, je zase najviac pivníc, ktoré hravo prejdete pešo, posledným mestom je Trnava, ktorá otvára jednu z najznámejších pivníc tohto regiónu. Samozrejme Vaše putovanie môže začať práve aj tu.
Deň otvorených pivníc však nie je len o víne, je o krásnej vinicami posiatej krajine, o regionálnej gastronómii, často pripravenej práve šikovným vinárom, sprievodnom programe, kde v pivničkách k poháru vína hrá ľudová hudba, country, jazz. Počas dvoch dní sa história strieda s prítomnosťou a otvára svoje dvere a brány do 170 pivníc v 27 mestách a obciach Malokarpatského regiónu

najbližšie podujatia

19.november.2021

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

24-pay s.r.o.
MOS
Posonium
Framipek
DOXX stravné lísky
Bricol
Ebenica
RPPK
KOCR
Malé karpaty
Budišská
Toi Toi

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom
Vinotéky & Vinárne