IV. Špacírka po Račanských pivnicách

26.06.2020 - 27.06.2020
14:00 - 21:00
Bratislava Rača
+421918984921
info@rvspolok.sk
Piatok 26.06.2020 14:00 - 21:00
Sobota 27.06.2020 14:00 - 21:00

Po veľmi dobrých ohlasoch z predošlých úspešných troch ročníkov Špacírky po Račanských pivnicách a minuloročného II. Adventu po račanskych pivnicách by sme Vám chceli priblížiť  jedinečnú atmosféru starých a aj tých novovybudovaných pivníc a pozvať Vás do priestorov, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne vychutnáva. Račianské podzemie je na túto príležitosť ako stvorené.

Každý účastník, ktorý bude držiteľom vínneho pasu (kapsička, vstupenka, kupóny, pohár s mierkou), bude mať možnosť navštíviť pivnice miestnych vinárov a ochutnať vína výlučne z hrozna, ktoré bolo dopestované na račianskych svahoch. Vo vnútri pasu bude mať štartovací balíček kupónov v počte 40 kusov po 0,25 € v celkovej hodnote 10,- €. Za tieto kupóny si bude môcť zaplatiť jednotlivé vzorky vína vo vopred označených pivniciach na mape pasu. V prípade, že sa mu tieto kupóny minú, u každého vinára bude možnosť si zásobu kupónov doplniť a pokračovať v ochutnávaní vín a kochať sa krásami jednotlivých pivníc. Upozorňujeme návštevníkov, že na piatkovy termín je iná vstupenka a aj na sobotu je farebne odlíšená vstupenka. Vstupenky sa dajú objednať v predstihu na hore uvedenom kontakte, resp. budú sa dať zákúpiť osobne po 17. 6. 2020 v týchto prevádzkach: Račianska vinotéka, Vinohradníctvo a Vinárstvo Miloš Máťuš a Vinárstvo Pavol Chvostek.

Do tohto  ročníka sa nám podarilo zaradiť 20 miestnych pivníc,  v ktorých bude ponúkať víno 25 vybraných vinárov v okruhu 3,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Na štatúte tohoto jedinečného podujatia sa mení, jedna vec, pozitívna pre návštěvníka.  A to tá, že všetky flaše vína, ktoré budú na danom podujatí v ponuke budú označené garančnou známkou „Garancia pôvodu Terroir Rača - Víno výlučne z račianských viníc“. Znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.

Ide nám o zachovanie vinohradníckych tradícií, ktoré sú s Račou neoddeliteľne previazané a chceme pozvať milovníkov vína z iných bratislavských mestských častí, domácich aj zahraničných turistov.

Okrem návštevy  po jednotlivých pivniciach budú mať možnosť účastníci akcie navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré podporili nielen túto akciu,  ale v minulosti podporili takmer všetky akcie, ktoré sa nám darí organizovať v našej MČ Rača. Samozrejmosťou je, že na túto akciu pripravia tie najlepšie špeciality svojich šéfkuchárov.

Do projektu sa zapojili tieto miestne reštaurácie:

Reštaurácia Sedmička

Reštaurácia Jennyv

Reštaurácia Račiansky dvor

Reštaurácia LOZANO

Hotel a Reštaurácia BIVIO

Záhradná reštaurácia Šinweg

 

Svoje pivnice otvoria títo vínári:

Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Augustín Zacharda, Michal Kompauer, Peter Adamko, Eduard Brychta, Martin Wengh, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, Miloš Máťuš a Peter Stovíček

K akcii sa pripájajú aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré  tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače - Róbert Witkovský (Pivnica Hotela Bivio), Michal Kollár (Račianska vinotéka), Ľubica Lednárová, Ivan Holík, Benedikt Žitný a Juraj Vladár (Obecná pivnica) Rodinné vinárstvo Peter Fiala s rodinou (Prešovňa Pala Chvosteka), Združenie Vinice Thál (Nádvorie Vinárstva Chvostek) František Krajčirovič ( Pivnica Rodiny Luknárovej).

 

Cena vstupenky 20,- €

Pripojené súbory

najbližšie podujatia

04.marec.2021

Zistiť viac
08.máj.2021

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

MOS
Framipek
24-pay s.r.o.
Vinotéky a Vinárne
DOXX stravné lísky
Posonium
Bricol
Ebenica
KOCR
Zlatá studňa
Divadlo nová scéna
RPPK
Malé karpaty
Toi Toi

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom