Malokarpatská vínna cesta® na cestách - Kláštorisko - Slovenský Raj

11.07.2020
14:00 - 19:00
Kláštorisko - Slovenský Raj
dudova@moska.sk

MVC na cestách - dovolenkové degustácie

na Liptove a Slovenskom raji

 

Letné mesiace sú určené na dovolenky a cestovanie – aj to je jeden z dôvodov, prečo  malokarpatskí  vinári opustia svoje vinárstva a predstavia svoje vína na Liptove a Slovenskom Raji .

Prvá zastávka bude v piatok 10. 7.  v Závažnej Porube v záhrade rodičovského domu Milana Rúfusa, v ktorom básnik vyrastal  a „naladil“ ho na celý život. Milými a už tradičnými hosťami budú  členovia Ľudového súboru Poludnica.

Druhá zastávka bude v sobotu 11. 7.  na Kláštorisku – ktoré je označované aj ako srdce Slovenského Raja.  Nachádza sa tu ruina kartuziánskeho kláštora z 13. storočia. Je to planina uprostred vodopádov, skál a rebríkov. Kláštor vybudovali mlčanliví kartuziánski mnísi. Na Kláštorisko sa dostanete za hodinku aj za pol dňa, záleží len na tom odkiaľ vyrazíte – v tento deň  tu však okrem zrúcanín kláštora  čaká na bielo prestretých stoloch široká ponuka vín malokarpatských vinárov – osobne ho ponúknu:  Račianska vinotéka a Kollár vineyards & winery, Vinkovič – vinohradníctvo a vinárstvo,  Sommini winery,  Pegas - Peter Gáži a syn, Vinárstvo Dobrý pocit,  Víno Hugo a Vinárstvo Stevino. Túto výnimočnú degustáciu sprevádza Country  skupina ARION.

Pozývame a tešíme sa na stretnutie pri pohári studeného vína na dvoch výnimočných miestach Slovenska.

Pripojené súbory

najbližšie podujatia

Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

MOS
Framipek
24-pay s.r.o.
Vinotéky a Vinárne
DOXX stravné lísky
Posonium
Bricol
Ebenica
KOCR
Zlatá studňa
Divadlo nová scéna
RPPK
Malé karpaty
Toi Toi

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom