TOP PODUJATIE Deň vo vinohradoch® 2022 - 03.09.2022 Kúpiť lístok

Noc múzeí a galérií na hrade Červený Kameň

14.05.2022
20:00 - 23:00
Hrad Červený Kameň
033 245 90 07
lubos.harsany@snm.sk

V sobotu 14. mája 2022 sa SNM-Múzeum Červený Kameň opäť zapojí do podujatia Noc múzeí a galérií. Hrad svoje brány pre verejnosť otvorí v čase od
20.00 do 23.00 hod. Ústrednou témou podujatia bude obdobie baroka.
Počas tohto obdobia boli interiéry hradu inovované freskovou výzdobou pod vedením Carpofora Tencallu. Počas Noci múzeí bude fresková výzdoba predstavená divákom v netradičnom scénickom nasvietení, ktoré v spojení s večernou atmosférou podujatia umocní dominantné pôsobenie Tencallovej práce v hradných interiéroch. Vizuálny dojem bude podporený auditívnou zložkou reprezentujúcou súdobú hudbu, ale aj spoločenskú atmosféru a „ducha“ príbehov, o ktorých freskové alegórie vypovedajú.
Popri vizuálne hudobnom zážitku bude mať návštevník možnosť odborne sa oboznámiť aj so širšími kontextami doby. Kurátori múzea prostredníctvom otvorenej prednášky ponúknu výklad objasňujúci spoločenskú situáciu, vzťahy medzi rodom Pálffy a vládnou dynastiou Habsburgovcov a predovšetkým to, ako sa tieto vzťahy podpísali na prestavbe a výzdobe hradu.
Samostatnou témou dopĺňajúcou stavebné zásluhy Mikuláša IV. na Hrade Červený Kameň je plánovaná prestavba hradu na základe projektov Giuseppeho Priamiho. Sprievodným podujatím hlavného programu odohrávajúceho sa v priestoroch hradnej expozície, bude program orientovaný na detského návštevníka a jeho vnímanie výtvarného umenia.

najbližšie podujatia

19.august.2022

Zistiť viac
19.august.2022

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

MOS
24-pay s.r.o.
Posonium
Framipek
DOXX stravné lísky
Bricol
Ebenica
RPPK
KOCR
Malé karpaty
Toi Toi
Za vínom

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom
Vinotéky & Vinárne