Svätokatarínska ochutnávka mladých vín ročníka 2019

22.11.2019
16:30 - 23:00
Sokolská 8
90001 Modra

Občianske združenie: Vincúr, spolok vinohradníkov a vinárov v Modre Modra organizuje tento rok už XX. ročník tradičnej priateľskej koštovky pod názvom „Svätokatarínska ochutnávku mladých vín ročníka 2019".

S uvedenou tradície degustácie mladých vín prišiel náš spolok ako prvý na Slovensku, čím založil tradíciu degustácií mladých vín pred ich oficiálnym uvedením na trh, kde si v priateľskej atmosfére svoje mladé vínka vzájomne pochvália a ohodnotia profesionálni aj amatérski vinári z Modry a širokého okolia.

Prečo Svätokatarínske mladé vínka? Najmä z dôvodu, že koncom novembra si už vieme predegustovať  prvé slovenské mladé biele a ružové vínka, ktoré sú už stiahnuté z kvasníc a odkalené a to tak, že si vyznávači tohto lahodného moku budú môcť vychutnať ich podmanivú arómu a svieže kyselinky typické pre malokarpatské odrody, ktoré boli zberané v mesiacoch september a október. Ako je kategorizované mladé vínko v zmysle zákona č. 313/2009 Z. z. o vinohradníctve a vinárstve? Označovať víno slovami "mladé víno" možno víno s chráneným označením pôvodu, ak je víno naplnené do spotrebiteľského balenia najneskôr do konca kalendárneho roku, v ktorom sa vykonal zber hrozna použitého na výrobu tohto vína. Také víno možno začať uvádzať na trh najskôr v prvý novembrový pondelok roku zberu hrozna.

Už tradičné podujatie sa uskutoční v piatok, 22. novembra 2019 o 16.30 hod v Kultúrnom centre Modra na Sokolskej ul č. 8 v Modre s nasledovným programom:

- Uvítanie hostí a prítomných - Vincent Jakubec, predseda spolku Vincúr

-  Zhodnotenie vinohradníckeho roku 2019 - Ing. Vladimír Sodoma

- Požehnanie mladých vín - evanjelický a katolícky kňaz Mgr. Ján Oslík a Jozef Mišík

 o 17.00 hod.- priateľská susedská degustácia prinesených vzoriek vín.

 

Organizačné pokyny:- Vstupné 10, - EUR alebo 2 vzorky mladého vína ročníka 2019 (1 vzorka á 3 fľaše), záloha za pohár 2,- EUR.

 

Všetky Katky, Katarínky, Katušky majú samozrejme vstup zdarma. 

Verím, že Vás naše pozvanie osloví a prídete posedieť aj so známymi na dobré modranské vínka.

 

Vincent Jakubec, predseda spolku Vincúr Modra

Pripojené súbory

najbližšie podujatia

01.február.2020

Zistiť viac
02.február.2020

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

MOS
Framipek
24-pay s.r.o.
Vinotéky a Vinárne
DOXX stravné lísky
Posonium
Bricol
Ebenica
KOCR
Zlatá studňa
Divadlo nová scéna
RPPK
Malé karpaty
Toi Toi

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom