TOP PODUJATIE Deň vo vinohradoch® 2020 - 05.09.2020 Kúpiť lístok

20. a 21. novembra Vás malokarpatskí vinári pozývajú do svojich pivníc

Deň otvorených pivníc® 2020
Začiatok:
Koniec:
20.11.2020 14:00
21.11.2020 21:00

Zistiť viac

20. a 21. novembra Vás malokarpatskí vinári pozývajú do svojich pivníc. Vína sa budú počas dvoch dní ponúkať mladé, so svojou sviežosťou. V ponuke budú aj vína minulých ročníkov a niektorí vinári otvoria pre Vás aj vína z osobného archívu.

            Deň otvorených pivníc otvára svoje pivnice pre Vás otvára už 21. rokov. A aké boli tie prvé? Uskutočnili sa 11. 11. 2000 práve v deň, kedy slávime sviatok sv. Martina a konajú sa Svätomartinské požehnania vín. Otvorených bolo v tento deň 17 pivničiek a navštívilo ich 500 účastníkov. Pivničky sa s dnešnými krásnymi a reprezentačnými priestormi mnohých vinárov porovnávajú len ťažko.

Začiatok vínnej cesty, či Vášho putovania môže byť na Devíne, kde ochutnáte nielen hroznové ale aj typické ríbezľové vína, na ktoré sú devínčania hrdí, ale hlavne verní miestnej tradícii. Najlepšiu Frankovku v regióne ochutnáte zase práve v Rači.

            Najviac historických pivníc ponúka Svätý Jur – nájdete tu, okrem iných,  pivnicu s fotografiami skvelých slovenských hercov z  filmu Červené víno. Najstaršou pivnicou je Renesančný dom, ktorý už pred 500 rokmi prebúdzal v ľuďoch vo svojich kamenných pivniciach chuť na dúšok vína.  Bránu do svojich  pivníc  otvorí aj krásny Pállfyho kaštieľ. Zo Svätého Jura cez zastávku v Grinave nazriete do starého vinohradníckeho klenbového domčeka z  r. 1887. Hneď oproti však na porovnanie nájdete moderný vinársky schowroom. Cesta z vínom vedie ďalej  cez Limbach, kde okrem výborného a známeho Limbašského silvánu, zažijete gastronomické hodovanie s pečenými holubmi, jednu z výnimočných delikates na vínnej ceste. Pezinok Vás privíta majestátnym nádherne zrekonštruovaným Zámkom.  V Modre, typickom vinárskom mestečku, je zase najviac pivníc, ktoré hravo prejdete pešo, posledným mestom je Trnava,  ktorá otvára jednu z najznámejších pivníc tohto regiónu. Samozrejme Vaše putovanie môže  začať práve aj tu.

Deň otvorených pivníc však nie je len o víne, je o krásnej vinicami posiatej krajine,  o regionálnej gastronómii, často pripravenej práve šikovným vinárom, sprievodnom programe, kde v pivničkách k poháru vína hrá ľudová hudba, country, jazz.  Počas dvoch dní sa história strieda s prítomnosťou a otvára svoje dvere a brány do 170 pivníc v 27 mestách a obciach Malokarpatského regiónu.

najbližšie podujatia

15.august.2020

Zistiť viac
22.august.2020

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

MOS
Framipek
24-pay s.r.o.
Vinotéky a Vinárne
DOXX stravné lísky
Posonium
Bricol
Ebenica
KOCR
Zlatá studňa
Divadlo nová scéna
RPPK
Malé karpaty
Toi Toi

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom