Z malokarpatskej pôdy

Výstava Z malokarpatskej pôdy
Zatvorte oči. Cítite tú chuť sladkého šťavnatého hrozna ešte zahriateho zapadajúcim slnkom? To sú plody z malokarpatskej pôdy. Vínna réva obťažkaná bobuľami je spojená s pôdou, v ktorej pulzuje život. Len vinohradník ju s pomocou slnka a vody dokáže premeniť na hrozno. Od pradávna je to tak – víno sa rodí vo vinici. Interaktívna výstava Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malé Karpaty vás prostredníctvom QR kódov prenesie do viníc a pivníc malokarpatských vinárov.

Zažijete vinársky rok v Malokarpatskej oblasti – TOP vinárskej turistickej destinácii na Slovensku. Ukážeme vám najdôležitejšie práce vo vinici a v pivnici tak, ako po sebe chronologicky počas roka nasledujú. Kúpou vína z Malokarpatského regiónu pomáhate vinárskym rodinám zachovávať vinohradnícko-vinársku tradíciu v najstaršej a najrozsiahlejšej vinohradníckej oblasti na Slovensku.

Výstava mohla vzniknúť vďaka podpore partnerov: Ministerstva dopravy a výstavby SR, mesto Modra, Bratislava Region Tourism a spoločnosť KNOTT.

O autorovi

Marek Dvořák (1989, Brno) je český fotograf a dokumentarista. Zameriava sa na environmentálne projekty, remeslá a poľnohospodárstvo. Autentické príbehy ľudí zachytáva po celom svete – od škótskych páleníc, cez farmárov na ryžo- vých poliach v Indonézii až po miestnych slovenských a českých vinárov. Prostredníctvom svojich dokumentov rozpráva príbehy o ľuďoch, ktorí robia niečo užitočné.

Dolný foyer Domu kultúry Pezinok

najbližšie podujatia

07.marec.2024

Zistiť viac
09.marec.2024

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

MOS
24-pay s.r.o.
POSONIUM Pharma s. r. o.
Framipek
DOXX stravné lísky
Bricol
Malé karpaty
TOI TOI & DIXI, s.r.o.

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom
Vinotéky & Vinárne